Hry na PC

Alpine ski racing 2007

Alpine Ski Racing 2007

Po roční pauze se opět přiřítil alpský rychlík se jmenovkou Alpine Ski Racing. Přináší s sebou parádní zpracování rychlostních disciplín a i když není dokonalý, své příznivce si zajisté najde.

Skomírající královna zima pomalu, leč velmi jistě přepouští své žezlo nastupujícímu jaru. Na horách již na sjezdovkách roztávají i poslední vrstvičky sněhu, což se nelíbí zejména příznivcům zimních sportů, protože letošní sezona nestála ani za zlámanou grešli a čekání na další bude ještě dlouhé. Patříte-li do této skupinky, můžete si prosluněné jarní, popřípadě i letní dny zkrátit u hitovky Alpine Ski Racing 2007 z dílen RTL Playtainment s podtitulem Bode Miller vs. Hermann Maier.
Procházení koutů a tajů hlavního menu zabere nějaký čas, ale od toho tady nejsme. Závod samotný již čeká, pojďme si jej tedy podrobněji rozebrat. K dispozici jsou rovnou čtyři disciplíny – slalom, obří slalom, super G a sjezd. Obecně platí, že slalom je nejtočivější z této čtveřice, zatímco sjezd nejrychlejší. Ti bystřejší z vás patrně zpozorněli hledajíce alpskou kombinaci. Ta se bohužel ve Ski Alpinu nevyskytuje, což není zanedbatelný nedostatek. Když už jsme u té licence, ta platí také pro sjezdovky, během hraní se tak můžete podívat namátkou do Val d’Isere, Kitzbühelu či Sestriere. Se jmény soupeřů to již je horší, vedle zmíněného Herminátora a Bodeho Millera jsou ostatní jména zkomolená, a tak se na stupních vítězů potkáte s Benjaminem Reikem, Fritzem Strublem, apod. Paradoxní je, že závodíte-li za Bodeho či Hermanna, nikdy nemáte možnost poměřit síly s druhým z nich, což lehce neladí s podtitulem celé hry.